baner 1%


słowo klucz
miasto

NOWE MIEJSCA PRACY W HUCIE SZKŁA

— w kategorii:

80 nowych miejsc pracy stworzy huta szkła Stolzle Częstochowa. Spółka rozpoczęła budowę nowych linii produkcyjnych, dzięki którym jej wydajność zwiększy się niemal dwukrotnie.

Obecnie w fabryce przy ulicy Warszawskiej pracuje blisko pół tysiąca osób. Do maja przyszłego roku powstanie tu nowa wanna szklarska, co spowoduje zwiększenie zatrudnienia o kolejnych 80 pracowników. Po rozbudowie częstochowska huta szkła będzie drugim pod względem wielkości, tego typu zakładem w Polsce.

- Przygodę z częstochowską hutą szkła rozpoczęliśmy w 2006 roku. Od tego czasu nasze moce produkcyjne zwiększyły się trzykrotnie. Po otwarciu dwóch nowych linii produkcyjnych nasza produkcja zwiększy się ze 100 do 180 ton szkła na dobę – wylicza prezes Stolzle Częstochowa Stanisław Górski.

Stolzle jest kolejnym zakładem w mieście, który poprzez inwestowanie w nowoczesne technologie rozwija swoją działalność i daje nowe miejsca pracy. Kierownictwo częstochowskiej huty podkreśla dobre relacje z samorządem i obecnymi władzami miasta.

- W mieście potrzeba właśnie takich firm, które inwestują nie na poziomie chwilowego zachłyśnięcia, ale strategicznie i przyszłościowo. Takie firmy mogą liczyć na naszą pomoc - mówi zastępca prezydenta Częstochowy Mirosław Soborak.

Miasto wsparło już częstochowską fabrykę, m.in. poprzez ulgi podatkowe (firma będzie korzystać ze zwolnienia od przyszłego roku). Sama huta również pomaga, głównie poprzez zaangażowanie w rozwój i sponsoring częstochowskiego sportu, a także wsparcie finansowe placówek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych. Każdego roku na ten cel wydaje blisko ćwierć miliona zł. Stolzle dba również o swoich pracowników, przyznając własne becikowe dla dzieci zatrudnionych w hucie, refundując koszty przedszkola, wyprawek szkolnych, czy dofinansowując studia.

Huta szkła STOLZLE CZĘSTOCHOWA Sp. z o.o. (dawniej Częstochowska Huta Szkła S.A) należy do STOLZLE GLASS GROUP, której tradycje produkcyjne szkła sięgają ponad 200 lat.
Siedziba główna grupy znajduje się w Austrii, natomiast pozostałe fabryki są w Niemczech, Anglii oraz Czechach. Huta w Częstochowie specjalizuje się w produkcji szkła bezbarwnego, do produkcji którego używane są wyłącznie surowce mineralne, wysokiej jakości. Podyktowane to jest produkcją prestiżowego szkła dla branży kosmetycznej, spirytusowej jak i galanterii stołowej. Na chwilę obecną huta zatrudnia 460 pracowników. Od roku 2004 Huta posiada certyfikowany System Zarządzania Jakością na zgodność z normą ISO 9001oraz produkuje wyroby zgodne z systemem HACCP z przeznaczeniem na rynek produktów spożywczych. W roku 2006 powstał w Hucie Wydział Dekoracji, który przeniesiono z Austrii razem z parkiem maszynowym oraz wieloletnim doświadczeniem i sprawdzonymi rozwiązaniami w stosowaniu technik dekoracyjnych.

70 proc. swoich produktów Stolzle eksportuje do Niemiec, Austrii na Bliski Wschód i do Stanów Zjednoczonych. W butelkach wyprodukowanych przez hutę szkła sprzedawana jest popularna w USA i Brazylii wódka Ciroc, rum Capitan Morgan, wódka Stock oraz tzw. „setki” Żołądkowej Gorzkiej. Firma produkuje też kufle na Oktobeerfest i słoiczki do przypraw Kamis.

ŁS

Autor: Łukasz Stacherczak
Data modyfikacji: 2013-11-08 16:03
 
Internet oknem na świat
DZIENNIK USTAW
MONITOR POLSKI
PORADNIK INTERESANTA
USŁUGI SPOŁECZNE
ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
INTERNETOWY SYSTEM REZERWACJI KOLEJKI
KONSULTACJE SPOŁECZNE
SPROSTOWANIA I ODPOWIEDZI PRASIE
PYTAMY PREZYDENTA
FILMOWE WIZYTÓWKI MIASTA

Prix de l'Europe PN-EN ISO 9001-2001 Rating Fitch Ratings TRANSPARENCY INTERNATIONAL POLSKA Złoty Laur raportu 'Teleinfo' LIDER INFORMATYKI GMINA FAIR PLAY
Urząd Miasta Częstochowy
Copyright © Urząd Miasta Częstochowy, Ślą…ska 11/13, 42-217 Częstochowa,
tel. +48 34 370 71 00; fax. +48 34 370 71 70; Kontakt
Urząd Miasta Częstochowy nie odpowiada za zawartość stron, do których odnośniki pojawiają się w portalu www.czestochowa.pl
Polityka prywatności